Aktuality

Seminář pro obce a jejich obyvatele na téma "Jak ušetřit za energie, vytápění a ohřev vody".

firma ACETEX s.r.o., oslovila obec s nabídkou, jak je možno pomoci obyvatelům v současné nestabilní situaci na trhu s cenami energií, která způsobuje řadě domácností nemalé problémy s rodinným rozpočtem. Proto připravila seminář Jak efektivně uspořit za energie a vytápění,  a který pořádá v menších obcích zdarma

Co je cílem semináře? 

Občanům, kteří budou mít zájem, vysvětlí tři možnosti dlouhodobého řešení úspor za energie, vytápění a ohřev vody. Navrhovaná opatření pomohou snížit náklady na energie až o 70 %, což ročně znamená pro jednotlivé domácnosti ponížení výdajů o desetitisíce korun. Na všechna řešení jsou poskytovány státní dotace, díky nimž je možné základní opatření realizovat už od 1 Kč

Těm účastníkům, kteří přímo na semináři projeví o jedno z opatření zájem, poskytne úvodní konzultaci k realizaci u nich v domácnosti zdarma a také za ně kompletně a zdarma vyřídíme veškerou administrativu spojenou s žádostí o dotaci. 

Jaká opatření lze realizovat? 

  • Fotovoltaický  ohřev vody - Řešení dle potřeb domácnosti už od 1 Kč. Jednoduchá instalace bez složité administrativy. Dotace až 90 000 Kč. 
  • Fotovoltaická  elektrárna -Roční úspora až 70 % nákladů na elektrickou energii, realizace možná už za 3 až 4 měsíce.Dotace až 220 000 Kč.

  • Tepelné čerpadlo - Roční úspora až 60 000 Kč na nákladech spojených s vytápěním a ohřevem užitkové vody. Dotace až 180 000 Kč.

Společnost ACETEX s.r.o. je ryze česká společnost. Zabývá se projektováním, montáží a servisem obnovitelných zdrojů energie – fotovoltaických systémů, tepelných čerpadel a nabíjecích stanic pro elektromobily pro rodinné domy, novostavby, bytové domy, komerční objekty a obce. jejich řešení splňují podmínky dotací Nová zelená úsporám 2023, NZÚ Light i Kotlíkové dotace.

 

 

Pokud máte o pořádání této akce zájem obraťte se na kteréhokoliv obecního zastupitele, nebo na telefonní číslo 724 192 065 anebo na obecní mail obec@haskovcovalhota.cz do 30.11.2023. Obecní zastupitelstvo pak zkontaktuje firmu a vybere termín konání semináře.